Technologia wellness nabyta od Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu Oddział Przędzalniciwa Tkactwa Wykończalnictwa Żyrardów.

Witamina E od wielu lat jest wykorzystywana do wytwarzania leków i kosmetyków. W kosmetykach jest antyutleniaczem i posiada zdolność pochłaniania wilgotności, pielęgnując wysuszoną skórę i działając na różne schorzenia skórne. Witamina E jest używana w kosmetykach zawierających tłuszcze, np. w kremach, maściach, emulsjach, olejkach do ciała i twarzy, a także w pomadkach do ust. Dla ciała ludzkiego witamina E stanowi ważny antyutleniacz rozpuszczalny w tłuszczach. Antyutleniaczem jest cząsteczka neutralizująca wolne rodniki, czyli produkty uboczne powstałe przy normalnym oddychaniu komórek, mogące uszkadzać membrany komórkowe. Do aplikacji witaminy E na tekstylia potrzebna jest substancja, tworząca z nią trwały kompleks. Utworzony kompleks gwarantuje większą stabilność substancji na działanie światła, tlenu i ciepła. Kompleks ten nie wykazuje substantywności do włókien, dlatego aplikacja odbywa się w sposób sterowany przez napawanie. Do utrwalenia kompleksu na tkaninie wykorzystuje się środek, zapewniający dobrą trwałość i miękkość. Utrwalenie kompleksu następuje nie tylko na drodze związku fizycznego, ale również chemicznego. Szczegóły technologii, stanowiącej know-how, z oczywistych względów nie mogą być opisane.

Visit Us On Facebook

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij